IQS z technologią text miningu

Netdive to platforma badawcza analizy treści zamieszczanych w Internecie i mediach społecznościowych. Nowe narzędzie umożliwia eksplorację dowolnego tematu, który angażuje ludzi w sieci.

Netdive w czasie rzeczywistym wyszukuje, analizuje i wizualizuje treści pochodzące z Internetu i mediów społecznościowych, dotyczące konkretnych potrzeb, zachowań, trendów czy kategorii.

Algorytmy, służące analizie treści, stworzone zostały z uwzględnieniem specyfiki języka polskiego. Z poziomu platformy dostępnych jest kilkadziesiąt wskaźników wspomagających analitykę treści, m.in. chmury słów, ocena sentymentu w oparciu o sieci neuronowe oraz związki i sąsiedztwo, pozwalające zapoznać się ze słownictwem najczęściej używanym w danym projekcie. Netdive porównuje analizowane projekty oraz daje możliwość – na każdym etapie pracy – generowania edytowalnych raportów w formatach Power Point i Excel. Efektem eksploracji są insighty wspierające rozwój konceptów, strategii, komunikacji oraz tworzenie innowacji. 

Netdive jest stworzoną w IQS technologią text miningu. Przykładem jej biznesowego wykorzystania może być analityka ocen i komentarzy pozostawianych przez klientów w sieci po doświadczeniach z danym produktem lub punktem obsługi. Analityka umożliwia dostarczanie bieżących informacji o customer experience. Pracujemy nawet na kilku milionach danych na podstawie których potrafimy dostarczyć skategoryzowane raporty dobrze i źle ocenianych procesów z możliwością ich porównana z benchmarkiem firmy oraz konkurencją, a także kluczowymi danymi wewnętrznymi klienta, np. sprzedażą i marżą – powiedział Grzegorz Giza, Chief Growth Officer w IQS. 

Autorskie prawa majątkowe do technologii brandspy poprzednika platformy netdive – nabyła w maju ubiegłego roku. 

Netdive oferowany jest w formie miesięcznego abonamentu, z możliwością wypróbowania narzędzia podczas 14-dniowego bezpłatnego testu. Przy użyciu platformy netdive powstał ostatni raport IQS – „Fleksitarianie nadchodzą”. 

Więcej o platformie netdive: www.netdive.net