IQS z członkiem zarządu segmentu DATA

IQS powiększył swój skład zarządczy i zatrudnił nowego dyrektora odpowiedzialnego za segment DATA. Grzegorz Giza, obejmując stanowisko Chief Growth Officer, wejdzie również do zarządu spółki.

Do głównych zadań Grzegorza należy komercjalizacja aktualnych produktów IQS oraz poszukiwanie nowych obszarów monetyzacji gromadzenia danych i analizy treści poza segmentem badawczym. Grzegorz jest odpowiedzialny za przygotowanie planu rozwoju Spółki w segmencie DATA na kolejne lata.

Zatrudnienie Grzegorza wpisuje się w naszą strategię równoczesnego rozwoju firmy zarówno w sektorze badawczym, jak również w segmencie DATA. To wyjątkowe połączenie ale jesteśmy przekonani, że to dobry kierunek. Aktualnie z obszaru data/ digital/ online pochodzi już niemal połowa naszej sprzedaży – powiedziała Alina Lempa, Prezes Zarządu IQS.

Grzegorz Giza z wykształcenia jest prawnikiem; ukończył Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 1999 do 2010 roku pracował w Wolters Kluwer na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Marketingu. Później związany był z Eureka Technology Park oraz LangMedia – właścicielem największej w Polsce platformy do nauki języków online eTutor, pełniąc stanowiska związane z zarządzaniem sprzedażą oraz developmentem biznesowym produktów i rozwiązań online na rynku B2B i B2C. Jest także wykładowcą Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie.