Wybierz jezyk: polski | English

z ostatniej chwili // Kobieta – szef

Porządek i kontrola – z tym najczęściej kojarzona jest kobieta – szef. Jednocześnie co drugi badany przyznaje, że słabością płci pięknej na kierowniczych stanowiskach jest ich emocjonalność.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez  IQS kobieta – szef najczęściej kojarzona jest z porządkiem i kontrolą (56% wskazań). Co ciekawe zdecydowanie częściej wskazują tę zaletę osoby dojrzałe 35+ (59%). Ale to nie wszystko: Panie na stanowiskach kierowniczych kojarzą się również z: wiedzą (37%), pasją i zaangażowaniem (30%), władzą/statusem (29%), pomysłowością i zaufaniem, odwagą (25%) i opieką (21%).

Na pytanie które błędy często zdarzają się kobietom – szefom wskazano przede wszystkim emocjonalny styl zarządzania (47%). Jest to widoczne tak samo przez kobiety, jak i mężczyzn. Na drugim miejscu znajdują się (po 39%): niska odporność na stres, zbyt duża drobiazgowość, tendencja do wyolbrzymiania problemów. Respondenci zauważyli również, ze kobietom zdarza się przekładać pracę nad życie prywatne (22%). Co piąty respondent wskazał również na brak wiary w siebie.

Infografika do pobrania tutaj.

W komunikacie wykorzystano fragmenty z badania „Jakim szefem jest kobieta” – przeprowadzonego w marcu 2016 roku z wykorzystaniem ankiety internetowej na panelu internautów Opinie.pl; N=500 reprezentatywna grupa internautów w wieku 15-50 lat.

 

© IQS Sp. z o.o., marzec 2016

KONTAKT DLA MEDIÓW
Beata Sadowska
PR&Marketing Manager
beata.sadowska@grupaiqs.pl
tel.: +48 22 592 63 00
mobile: +48 663 884 468